Kirsty Smitten: 29-letnia brytyjska biochemiczka, która opracowała nową klasę antybiotyków, umiera z powodu hiperagresywnego raka serca

SOLIHULL, WEST MIDLANDS – Ten bloger uważa się za dość inteligentnego. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest zapamiętywanie informacji, nawet tych sprzed 40 lat. Jednym z ważnych faktów, których nauczyłem się jako małe dziecko, było ludzkie serce.
Powodem, dla którego tak ważne jest dbanie o serce, jest to, że komórki i tkanki serca przestają się regenerować w wieku nastoletnim lub wcześniej. Badania wielokrotnie potwierdziły to założenie. Od czasu do czasu pojawiają się badania, które podważają naukową ortodoksję i pokazują, że tkanka serca powoli regeneruje się w wieku dorosłym. Jednak większość naukowców zgadza się, że jedynym sposobem na regenerację tkanki serca są komórki macierzyste.
Rak rozwija się i rozprzestrzenia poprzez replikację złośliwych komórek w dotkniętym obszarze ciała. Istnieje rak kości, rak mózgu, rak piersi, rak jąder, rak jelita grubego, rak języka itp. Każda część ludzkiego ciała jest podatna na raka. Ale ponieważ komórki i tkanki serca nie replikują się, rak serca nie może istnieć. Przynajmniej tak uważał ten bloger przed tym tygodniem i zanim zastrzyki mRNA zostały wypuszczone na ludzkość.

Kim jest Kirsty Smitten?

Dr Kirsty Smitten była na dobrej drodze do wywarcia znaczącego wpływu na przemysł farmaceutyczny. Zaraz po ukończeniu szkoły średniej w 2012 roku zapisała się na Uniwersytet w Sheffield (Wielka Brytania).

Dr Smitten rozpoczęła pracę nad doktoratem w Sheffield w 2016 roku. Skupiła się na zjawisku zwanym opornością na środki przeciwdrobnoustrojowe – gdy bakterie, wirusy i inne patogeny zmieniają się w czasie i stają się oporne na leki. Dr Smitten opracowała co najmniej 25 nowych związków, które stały się antybiotykami do leczenia lekoopornych patogenów. W 2020 r. znalazła się na liście Forbes 30 Under 30 Europe.

Dr Smitten uzyskała tytuł doktora w Sheffield i założyła własną firmę farmaceutyczną – MettalloBio w 2021 roku. Otrzymała dofinansowanie od dużych firm farmaceutycznych oraz nagrodę od Royal Society of Chemistry. Dr Smitten była na dobrej drodze do wywarcia znaczącego wpływu na przemysł farmaceutyczny; a miała zaledwie 29 lat.

Diagnoza i zgon z powodu raka serca

24 stycznia u dr Smitten zdiagnozowano bardzo rzadkiego raka serca zwanego naczyniako-mięsakiem.

Rak serca ogólnie dotyka tylko 1,38 osób na 100 000 rocznie. Naczyniakomięsak jest jeszcze rzadszy, dotykając zaledwie jedną osobę na milion w Stanach Zjednoczonych każdego roku. Na całym świecie dotyka jedną na dwa miliony osób rocznie. Choroba ta jest tak rzadka, że prowadzi się bardzo niewiele badań i prac rozwojowych nad jej leczeniem. Większość kardiologów nigdy nie spotka się z przypadkiem naczyniakomięsaka w swojej karierze. W związku z tym, gdy zostanie zdiagnozowany…

Dr Smitten założyła zarówno stronę TikTok, jak i Instagram, aby udokumentować swoje doświadczenia z naczyniakomięsakiem. Wszystko zaczęło się 18 listopada 2022 roku. Udała się na pogotowie z powodu bólu w klatce piersiowej. Dr Smitten miała podwyższony wynik D-Dimer, wskazujący na zakrzepy krwi w jej ciele. Miała również powiększone serce (zapalenie mięśnia sercowego). Ale raka serca zdiagnozowano u niej dopiero dwa miesiące później.

 

Większość kardiologów nigdy nie widziała i nie zobaczy raka serca w swojej karierze. Dlatego trudno jest go zdiagnozować. Dr Smitten zaakceptowała fakt, że jej życie dobiegło końca wkrótce po postawieniu diagnozy. Poniższy post na Instagramie pochodzi z 28 stycznia.

Dr Smitten rozpoczęła pierwszą z 18 rund terapii gazem musztardowym („chemioterapii”) 8 lutego. Opisała oczywiste negatywne skutki wprowadzenia tego środka do organizmu.

Dr Smitten już 21 lutego wspominała swoje dawne życie.

3 marca poinformowała, że guz serca znacznie się zmniejszył po kilku rundach chemioterapii.

Wierzyła, że mniejszy guz można teraz operować. Ale globalny medyczny kompleks przemysłowy jest tym, czym jest. Dr Smitten powiedziano, że 21 kwietnia będzie miała wideorozmowę z kardiochirurgiem. Ale w jakiś sposób doszło do pomyłki i połączenie nie doszło do skutku. To całkowicie zdruzgotało dr Smitten, która przygotowywała się na tę chwilę.

Dr Smitten skończyła 29 lat 26 kwietnia i świętowała z przyjaciółmi. 3 maja poinformowała, że jej onkolog i kardiolog uważają, że mogą usunąć większość guza. Operacja odbyła się 10 czerwca. Ale wspomniana operacja po prostu dała dr Smitten trochę więcej czasu. 29 czerwca opublikowała bardzo smutną, rozdzierającą serce aktualizację.
„Nie można przeżyć czegoś, czego nikt nigdy nie przeżył” – powiedziała płacząc.

Dr Smitten kontynuował chemioterapię. Jej ostatnia aktualizacja na Instagramie pojawiła się 22 sierpnia. Rak rozprzestrzenił się i sprawy nie wyglądały dobrze.

Dr Smitten zmarła 4  października

Nienawidzę pisać tych historii

Nie ma ostatecznych dowodów na to, że dr Smitten otrzymała zastrzyki. Istnieje jednak wiele dowodów poszlakowych, które mogłyby zostać uznane w procesie cywilnym.

 

Ponadto, istnieje grupa angiosarcoma na Facebooku. Kilka osób zgłosiło, że zostało zdiagnozowanych po otrzymaniu zastrzyków. Ta jedna na dwa miliony jest już dawno za nami.

Ponownie, ten bloger nie miał pojęcia, że istnieje coś takiego jak rak serca. Śmiertelne zastrzyki dosłownie mogą powodować wszelkie dolegliwości w ludzkim ciele.
Człowiek napisał ten artykuł (nie Al) o innym człowieku. Dr Smitten wyglądała na taką kochaną i miała przed sobą całe życie. Tego typu historie są przygnębiające do pisania i badania; i sprawiają, że kwestionujesz cel robienia tego dłużej. Najgorsze jest to, że ta kobieta pracowała w branży, która ostatecznie ją zabiła.

 

 

Kirsty Smitten: 29-year-old British biochemist who developed new class of antibiotics, dies from hyper-aggressive heart cancer