Greg van Avermaet nie przeżywa dobrego lata w wyścigach. Belg nie był w stanie przebić się w Tour de France i również w Benelux Tour jego forma nie jest dobra. Według zawodnika AG2R Citroën jest to spowodowane szczepionką Pfizer, którą otrzymał w czerwcu.

W jeździe na czas podczas Benelux Tour Van Avermaet uplasował się poza pierwszą setką i podczas Het Nieuwsblad wyraził swoje niezadowolenie z tego wyniku. Spodziewałem się czegoś takiego. Poszedłem na całość, ale po prostu nie osiągnąłem swojego normalnego poziomu. Przyczyna? Szczepionka przeciw „koronowirusowi”, którą otrzymałem przed Tour. W wartościach krwi nic nie widać, ale inne dane świadczą o tym, że coś jest nie tak z moim systemem odpornościowym. Mój organizm walczy z nieznanym przeciwnikiem, a jest nim prawdopodobnie szczepionka. Śpię dobrze, trenuję dobrze i czuję się dobrze, ale brakuje mi trzech procent mojej szczytowej formy. W normalnych warunkach byłbym w pierwszej dwudziestce w tej jeździe na czas.

https://www.indeleiderstrui.nl/wielrennen/van-avermaet-wijst-naar-vaccin-als-oorzaak-vormdip-op-deze-manier-heeft-wk-geen-zin/amp?__twitter_impression=true