Santo Giuliano, 33, włoski tancerz zawodowy doznaje zatrzymania akcji serca po zażyciu Pfizera

https://www.iltempo.it/attualita/2021/07/26/news/vaccino-santo-giuliano-arresto-cardiaco-prima-dose-pfizer-dubai-ballerino-amici-2013-recupero-tre-mesi-miocardio-28115788/

Zatrzymanie akcji serca po szczepionce. Dramat Santo Giuliano: „Moje serce umarło”.

Hospitalizowany z powodu zatrzymania akcji serca po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki firmy Pfizer. Tak właśnie stało się z Santo Giuliano, tancerzem i byłym uczestnikiem Amici 2013. 33-latek przebywa w Dubaju z powodów służbowych, gdzie poproszono go o poddanie się szczepieniu dla większego bezpieczeństwa. Na Instagramie opowiedział o swojej męce, która zaczęła się kilka dni po tym, jak 15 lipca otrzymał dawkę leku anty-Covid.
Następnego dnia, po południu, postanowił pojechać do szpitala, gdzie „zrobili elektrokardiogram i wartości były nadal w normie”. Kiedy pobrano próbkę krwi, zdano sobie sprawę, że są trochę nieświeże. Po dalszych badaniach: „Zacząłem czuć się chory i moje serce powoli zatrzymywało się, aż zatrzymałp się,” powiedział. „Potem myślę, że wstrzyknęli mi adrenalinę i dali mi defibrylator. Zbadali mnie i okazało się, że jest zapalenie mięśnia sercowego. Stało się to za sprawą szczepionki”. 'Oczywiście nie jestem przeciwny szczepionce’ – zaznacza, ale potem daje do zrozumienia, że 'powiedzieli mi, że nie mogę wziąć drugiej dawki’.

https://www.italy24news.com/entertainment/news/40391.html