Czyżby doniesienia o tym, że  Szilveszter Csollány (gimnastyka olimpijska) trafił do szpitala z powodu zakażenia wirusem Covid, nie miały żadnych podstaw w rzeczywistości?
Obalenie pochodzi z nieoczekiwanego źródła: lekarz prowadzący twierdzi, że otrzymał jedną dawkę szczepionki firmy Janssen, zanim trafił do szpitala.

Częścią tej historii była informacja opublikowana na stronie Facebooka dr Tamása Letoha, lekarza Csollánego, że Szilveszter Csollány zaszczepił się pojedynczą dawką szczepionki wektorowej firmy Janssen.

Szilveszter Csollány był pod respiratorem ponad 50 dni po zarażeniu się koronawirusem.

3 grudnia Szilveszter Csollány trafił do szpitala w Sopron z zapaleniem płuc. Ponieważ jego stan gwałtownie się pogarszał, został przewieziony do stolicy, gdzie w Narodowym Instytucie Pulmonologii w Korányi był leczony przy pomocy specjalnego respiratora.

W prasie węgierskiej krążyło wcześniej informacje na temat jego szczepień; pierwsze doniesienia mówiły, że Szilveszter Csollány nie przyjął szczepionki przeciwko koronawirusowi, ale późniejsze doniesienia to obaliły.

Okazuje się, że Szilveszter Csollány się zaszczepił.

Lekarz rodzinny wezwał pomoc. Właśnie dlatego, że pielęgniarki w miejscowym ośrodku opieki zdrowotnej leczyły pacjentów z Covidem z 25-procentową śmiertelnością, stosując terapię przeciwzakrzepową (działanie heparyny było dobrze zbadane). W Korányi, jeden z najlepszych lekarzy w kraju leczy – Tamás Letoha, który pracuje z Pfizerem od 20 lat i twierdzi, że osobisty Lekarz Szilvesztera Csollány’ego stwierdził, że otrzymał on szczepionkę firmy Janssen.

https://www.blikk.hu/sport/egyeni/csollany-szilveszter-oltas-fordulat-covid-janssen/2qw8jhc

https://www.vg.hu/kozelet/2021/12/kiderult-csollany-szilveszter-megis-kapott-oltast